21:42:00
TRICO botanica | Oczyszczanie i Relaks | szampon, krem, lotion
Hej ! Znowu mnie trochę nie było. Na początku lipca miałam tydzień urlopu, bo byłam na Openerze, na którym było absolutnie fantastycznie i każdemu polecam pojechać chociaż raz ;) Później już wróciłam normalnie do pracy, ale miałam tyle obowiązków, że nie miałam czasu usiąść do kompa, ani zajrzeć na Wasze blogi czy być aktywną na IG. Na szczęście niedziele bez handlu mnie ratują, więc trochę odpoczęłam, pooglądałam seriale na Netflixie i zebrałam się, aby w końcu stworzyć ten wpis.
Będzie to recenzja produktów do włosów, które otrzymałam od firmy TRICObotanica. I są to głęboko oczyszczający krem do skóry głowy, szampon oraz lotion z linii Oczyszczanie i Relaks.
Linia Oczyszczanie i Relaks jest to linia głęboko oczyszczających produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Nie zawierają parabenów, barwników, SLS i petrolatum. Na początek weźmy krem do skóry głowy. Nakładam go na wilgotną skórę głowy, tak jak zaleca producent, wmasowuję i spłukuję. Następnie nakładam szampon.
Moja skóra głowy uwielbiam tego typu produkty, ponieważ należy do wrażliwych i suchych. Krem jest bardzo wodnisty, buteleczka ma podłużną końcówkę, dzięki której w łatwy sposób krem można zaaplikować na skórę nie rozlewając wszystkiego. Kiedy produkt rozlewa się po skórze jest to naprawdę przyjemne uczucie, krem łagodzi skórę i przygotowuje do dalszych etapów pielęgnacji. Po regularnym stosowaniu widzę poprawę. Skóra jest nawilżona, mniej wrażliwa. Cena: 39, 99 zł.
Po wypłukaniu kremu myję włosy i skórę głowy szamponem z tej samej serii. Szampon jest gęsty, taki trochę jak galaretka bym powiedziała ;) Trzeba ścisnąć butelkę podczas wydobycia, bo sam na pewno nie wypłynie ;) Ma przyjemny, delikatny zapach. Niestety plącze mi włosy, ponieważ bardzo słabo się pieni. Zapewne to przez brak sls-ów, co jest dobre, bo tak jak wspominałam moja skóra głowy nie za bardzo je toleruje. Mam trochę problem podczas mycia, zużywam przez to więcej szamponu, aby porządnie je umyć. Nakładam zaraz po odżywkę rozplątującą i wtedy bez problemu je rozczesuję.
Skóra po umyciu mnie nie swędzi - duży plus za to - włosy wyglądają naprawdę ładnie, nie są obciążone, za to odbite u nasady.
Szampon ma w składzie:
- ekstraktu z nagietka lekarskiego - działa przeciwzapalnie, nawilżająco oraz łagodząco ← tak jak wspominałam wcześniej, skóra jest mniej wrażliwa i nawilżona;
- olejek z mięty pieprzowej - odświeża oraz łagodzi,
- ekstrakt z rumianku pospolitego - działa przeciwalergicznie, przeciwbakteryjnie, łagodzi podrażnienia i suchość skóry ← zdecydowanie mogę się z tym zgodzić. Kondycja mojej skóry jak najbardziej się poprawiła.
Z reguły myję włosy co drugi dzień, jak były jeszcze długie to nawet co trzeci, ale odkąd je dość mocno skróciłam myję je częściej. Po tym szamponie moje włosy długo są świeże, lśniące i skóra głowy również zadowolona ;P
Cena: 38, 99 zł
Końcowym etapem jest użycie lotionu Oczyszczanie i Relaks. Ten produkt z kolei aplikujemy na wilgotną skórę głowy, ale już nie spłukujemy. Ma wodnistą konsystencję, nie tłustą. Trochę się bałam, że obciąży włosy, ale nic takiego nie miało miejsca:) Produkt jest idealnym zwieńczeniem całej pielęgnacji. Łagodzi wszelkie podrażnienia. Szklana, ciemna buteleczka posiada pipetę, dzięki której w łatwy sposób możemy zaaplikować lotion na skórę głowy. Po wysuszeniu włosy nigdzie nie są posklejane ani tłuste. Wyglądają świeżo i ładnie. Skóra głowy jest jeszcze bardziej nawilżona, złagodzona i oczyszczona. Cena: 64, 99 zł/100 ml.
Jeśli zmagacie się z suchością skóry, sięgnijcie po te produkty. Naprawdę są warte wypróbowania ;) Mają niezłe składy i dają super efekty.
Znacie te produkty? Chętnie poznam Waszą opinię na ich temat :)
Buziaki,
Ada.

























